Smog aplikacja, jako sposób na ochronę przed zanieczyszczeniami powietrza.

Kiedy w tak wielu miastach pojawia się problem smogu, coraz więcej osób docenia możliwość oddychania świeżym powietrzem. Na szczęście w obecnych czasach zwiększa się wiedza i świadomość ludzi na temat smogu i zagrożeń nim spowodowanych. Coraz częściej zwracamy uwagę, na jakość powietrza, jakim oddycham i staramy się ograniczać emisję zanieczyszczeń w naszej okolicy.

Dlaczego warto poszerzać swoją wiedzę na temat smogu i jakości powietrza, którym na co dzień oddychamy?

Smog to bardzo niebezpieczne zjawisko, dlatego warto podkreślić, że w dużej mierze powstaje ono na skutek działalności człowieka. Oczywiście do wielkość zanieczyszczenia powietrza przez smog przyczyniają się też takie czynniki jak: uwarunkowanie terenu, klimat czy pogoda, ale należy pamiętać, że każdy z nas ma realny wpływ na jakość powietrza w swojej okolicy. Smog to mgła wymieszana z dymem i spalinami. Szkodliwe zanieczyszczenia przedostają się do powietrza miedzy innymi na skutek palenia w piecach węglem, drewnem czy też odpadami komunalnymi. Istotnym źródłem smogu jest także transport drogowy, szczególnie coraz to większa liczba samochodów osobowych. Dlatego też tak ważna jest odpowiednia wiedza w tym zakresie. Zwiększenie świadomości ludzi na temat działań prowadzących do emisji zanieczyszczeń niebezpiecznych dla człowieka i środowiska to szansa na to, że wiele osób zmieni swoje postepowanie i pozbędzie się szkodliwych nawyków. Cel ten doskonale rozumie firma Airly. Jej misją jest, bowiem edukacja i zwiększanie świadomości na temat jakości powietrza nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Ponadto warto dodać, że firma ta stworzyła bardzo skuteczną aplikacje, która ma realny wpływ na poprawę jakości życia naprawdę wielu osób, tak zwaną smog aplikacje. Jest to skuteczne narzędzie służące do pomiaru jakości powietrza. W Polsce możemy za jej pomocą sprawdzić stan zanieczyszczeń w ponad 2000 lokalizacji.

Smog aplikacja, jako sposób na ochronę przed zanieczyszczeniami powietrza.

Smog aplikacja, jako sposób na ochronę przed negatywnymi skutkami zanieczyszczeń powietrza.

Pamiętajmy, że aby uchronić się przed negatywnym wpływem smogu na nasz organizm należy ograniczyć przebywanie na zewnątrz w czasie, kiedy dopuszczalne stężenie pyłów PM10 i PM2.5 jest znacznie przekroczone. Dlatego też wiele osób na bieżąco monitoruje stan zanieczyszczeń powietrza w swojej okolicy za pomocą specjalnej aplikacji i map Airly. Warto zaznaczyć, że smog aplikacja stworzona przez firmę Airly to bardzo przydatne narzędzie, które pomaga chronić nasze zdrowie. Dzięki niej jesteśmy, bowiem w stanie określić, kiedy możemy bezpiecznie przebywać na zewnątrz, a kiedy lepiej nie spacerować zbyt długo. Jak powszechnie wiadomo smog ma bardzo negatywny wpływ na ludzki organizm i jest bezpośrednią przyczyną wielu groźnych chorób. Warto, więc na bieżąco kontrolować poziom zanieczyszczeń w powietrzu. Smog aplikacja firmy Airly oprócz pomiarów na żywo umożliwia nam również sprawdzenie prognozy jakości powietrza na najbliższe 24 godziny, dlatego też jesteśmy w stanie jeszcze skuteczniej zaplanować swoje codzienne wyjścia.