Jakie implanty zębowe wybrać w Krakowie?

Z roku na rok coraz więcej osób korzysta u dentysty z usługi wprawiania implantów. Dają one bowiem większy komfort użytkowania i prezentują się lepiej niż standardowe protezy zębowe. Są ponadto bardzo trwałe i skutecznie przeciwdziałają groźnym zanikom kości, do których może dojść wskutek utraty prawdziwego zęba. Sam zabieg wszczepienia implantu jest bezbolesny i bardzo bezpieczny. Po jego wykonaniu pacjent może normalnie gryźć pokarmy.

Czym są implanty zębowe?

Upraszczając nieco definicję, można stwierdzić, iż implanty zębowe to tak naprawdę sztuczne zęby. Są to nowoczesne protezy dentystyczne, które z powodzeniem mogą zastąpić prawdziwe zęby. Składają się z korzenia i korony, a proces zakładania implantów przebiega w kilku podstawowych etapach – wszczepienia, wkręcenia śruby i wbudowania korony. Wszczepienie implantu zajmuje od kilkudziesięciu minut do dwóch godzin, jednak cały proces zakładania implantu trwa kilka lub kilkanaście miesięcy, gdyż wymagane są dłuższe przerwy pomiędzy poszczególnymi etapami.

Zabieg wbudowywania implantów jest bezbolesny, gdyż wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym. Bardzo rzadko stosowana jest pełna narkoza. Co ciekawe, wszczepianie implantów to w praktyce zabieg mniej inwazyjny niż wyrwanie zęba. Dobrze założony implant nie wyróżnia się niczym od pozostałych zębów oraz jest też wytrzymały na ścieranie.

Rodzaje implantów zębowych

Ze względu na materiał wykorzystany do ich skonstruowania, wyróżnia się implanty zębowe tytanowe i cyrkonowe. Te pierwsze cieszą się największą popularnością. Są one bardzo wytrzymałe nawet na duże siły zgryzowe. Ponadto tego typu implant bardzo szybko integruje się z kością i staje się jej częścią. Wszczepy tytanowe z dobrze wykonaną odbudową protetyczną służyć mogą bezproblemowo przez wiele lat. W zasadzie jedyną wadą implantów tego typu jest srebrnoszara kolorystyka tytanu, która może być widoczna po obsunięciu się dziąsła. Dzieje się tak jednak bardzo rzadko.

Implanty cyrkonowe natomiast z kolei są najnowszym rozwiązaniem stomatologicznym. Wykonane są z tlenku cyrkonu, który wyróżnia się właściwościami niemal takimi samymi jak tkanka zębowa. Doskonale integruje się z zębem, a przy tym jest bardzo odporny na działanie różnego rodzaju kwaśnych substancji. Niegroźne są mu również zmiany temperatury. W tym przypadku wszczep ma kolor kości słoniowej i jest w zasadzie niezauważalny nawet po obsunięciu się dziąseł.

Nowoczesne implanty zębowe w Krakowie

Obecnie stosuje się różne rodzaje implantów zębowych. Dentysta decyduje o zastosowaniu konkretnego rodzaju implantów w zależności od preferencji pacjenta, oraz budowy jego szczęki. W tym przypadku znaczenie ma kształt kości czy odległość między poszczególnymi zębami. Oczywiście ważne jest również to, jaka odbudowa zostanie zastosowana oraz jak dużo czasu pacjent ma na leczenie. Do wyboru jest kilka różnych systemów, a więc w każdym przypadku można wybrać metodę skuteczną i bezpieczną. Z tego powodu przez zabiegiem wykonywanych jest wiele badań. Czasami konieczne są również zabiegi dodatkowe, takie jak np. regeneracja kości bądź podniesienie dna zatoki szczękowej.

 

Partnerem artykułu jest Dentocentrum -- centrum dentystyczne oferujące implanty kraków.


Jakie implanty zębowe wybrać w Krakowie?