Czym jest szczoteczka soniczna i jakie ma plusy?

Szczoteczka soniczna to bardzo często pojawiający się typ szczoteczek obok tych elektrycznych. Przeważnie nie wiemy do końca, czym one tak naprawdę są, jak działają i jakie mają plusy. Poprzez brak wiedzy nie wiemy też, czy są po prostu lepsze od elektrycznych i czy warto je wybierać. Poniżej rozwiewamy wszystkie wątpliwości i pomagamy dokonać najlepszego wyboru.

Czym jest szczoteczka soniczna i jakie ma plusy?

 

Czym są szczoteczki soniczne?

Szczoteczki soniczne to szczoteczki do mycia zębów, które wykorzystują do tej czynności fale dźwiękowe. Są to fale o częstotliwości ok. 260 hz. Dzięki temu szczoteczka soniczna drga z bardzo dużą częstotliwością, nie zmieniając znacznie swojego położenia nie pocierając dziąseł na dużej długości. To właśnie drgająca końcówka usuwa płytkę nazębną. Szczoteczka soniczna posiada końcówkę przybliżoną do końcówek tradycyjnych - podłużną co może w przeciwieństwie do końcówek okrągłych w szczoteczkach elektrycznych powodować pewne zaskoczenie. Możemy kupić je w cenie od kilkudziesięciu złotych wzwyż. Szczoteczki soniczne drgają z częstotliwością ok.30 - 40 tysięcy drgań na minutę co najlepiej obrazuje ich skuteczność.

Korzyści i plusy szczoteczek sonicznych

Szczoteczki sonicznie posiadają wiele korzyści. Pierwszą z nich jest duża skuteczność w usuwaniu płytki nazębnej oraz przebarwień np. po kawie czy winie. Przebarwienia takie jest niezwykle trudno usunąć tradycyjną szczoteczką, co jest łatwe w tym wypadku. Szczoteczki soniczne tworzą również dzięki dużej częstotliwości drgań wiele mikroskopijnych cząstek — bąbelków powietrza, które docierają do trudnodostępnych miejsc i również je czyszczą. Samo używanie szczoteczki sonicznej nie jest trudne, a dostępność jest dużą. Precyzyjne usuwanie płytki nazębnej i oraz sama forma mycia zębów zapobiega próchnicy, powoduje długotrwały świeży oddech oraz pomaga poprawić stan naszych dziąseł. Szczoteczka taka doskonale usuwa też kamień nazębny oraz zapobiega się jego tworzeniu, co jest niezwykle ważne i dużo trudniejsze przy wykorzystaniu tradycyjnych szczoteczek do zębów.

Porada: Jeśli kupujemy szczoteczkę soniczną z wymiennymi końcówkami dla rodziny, warto zadbać, aby miała ona różne programy np. delikatny czy wspomagający regenerację dziąseł.