Siłownia w domu – jak zrobić?

Wraz z postępem, domowe siłownie spełniają obecnie wszystkie indywidualne potrzeby w zakresie ćwiczeń fizycznych. Prawie każdy sprzęt można kupić za jednorazową opłatą, co czyni go atrakcyjnym dla tych, którzy nie chcą utknąć na siłowni i stale płacić miesięczną składkę członkowską. Jak zrobić zatem siłownię w domu?

Jak zrobić siłownię w domu?

Wybierz miejsce

Domowa siłownia nie musi zajmować całego pomieszczenia, wiec jeśli nie masz odpowiednio dużo przestrzeni zastanów się, w którym z pokoi możesz wygospodarować miejsce. W przypadku najmowanych mieszkań czy kawalerek będzie to ciężkie do zrobienia albo niemożliwe, więc zdecydowanie trzeba ten punkt dobrze przemyśleć, przeanalizować i wymierzyć.

Jeśli się okaże, że brak jest przestrzeni na duże sprzęty zawsze można zdecydować się tylko na hantle, gumy oporowe czy piłkę. Jeśli jednak to za mało pozostaje korzystania z usług kubów fitness. Jeżeli zaś masz wystarczająco przestrzeni by postawić tam sprzęt można przejść do punku kolejnego.

Określ budżet

Planując zakup wyposażenia na domową siłownie koniecznie określ budżet, jaki dysponujesz. Profesjonalny sprzęt nie jest tani, dlatego warto podejść do tego z rozwagą i zawczasu zaplanować wydatki.

Siłownia w domu – jak zrobić?

Wybierz sprzęt

Wybór sprzętu do domowej siłowni tylko z pozoru wydaje się prostą sprawą. Bardzo często zapomina się, że siłownia to nie tylko bieżnia czy orbitrek ale także cała masa innego, profesjonalnego sprzętu do ćwiczeń. Decydując się na zakup wyposażenia do domu trzeba więc przemyśleć plan treningowy do przodu. To od niego będzie zależeć, jakie urządzenia będą potrzebne.

Dobrym rozwiązaniem może być zakup jednego wielofunkcyjnego urządzenia tzw. bramą czy suwnicą. Na nich można wykonać bardzo dużo różnych ćwiczeń na różne partie mięśni w ciele bez konieczności kupowania wielu różnych urządzeń. Taka decyzja zaoszczędzi sporo miejsca.

Rozważając zakup bieżni, roweru stacjonarnego czy orbitreku również warto wziąć pod uwagę zakres ćwiczeń jaki można wykonać na danym urządzeniu jak i jego gabaryty. To samo dotyczy hantli, gdyż mogą być wykonane z różnych materiałów, co wpływa na ich cenę a także wielkość.

Teraz mając już podstawową wiedzę, jak zrobić siłownię w domu, możesz się zabrać za planowanie. Udanych zakupów!