Buty biegowe męskie

Odpowiedni wybór butów biegowych pozwoli odbyć komfortowy trening, zmniejszy ryzyko kontuzji, a także zminimalizuje ewentualne bóle wynikające z niedoskonałości i zaniedbań w przeszłości. Przy wyborze prawidłowego obuwia sportowego należy zwrócić uwagę na własne zaawansowanie w odniesieniu do wybranej dyscypliny, ponieważ inne buty będą dobre profesjonalnemu biegaczowi, a inne amatorowi uprawiającemu sport sporadycznie, kilka razy w tygodniu.

Jak wybrać buty biegowe męskie?

W pierwszej kolejności należy wykonać tzw. test wodny. Pozwoli on nam określić, jakim rodzajem podbicia dysponujemy. Jak się za to zabrać? Wystarczy wziąć kawałek papieru, zwilżyć spód stopy i stanąć na wcześniej przygotowanym materiale. Następnie powinniśmy zweryfikować odciśnięty kształt: pronator, neutral lub supinator. Dzięki temu poznaliśmy typ podbicia naszej stopy. Kolejny krok to wybór butów w stosunku do uwarunkowań naszej stopy:

  • niskie podbicie – w tym przypadku dobrze sprawdzą się buty z tzw. systemami podtrzymującymi, czyli motion control (obuwie te charakteryzuje sztywność i prosty kształt);
  • normalne podbicie – wybór butów stability, czyli takich z systemami stabilizującymi okaże się strzałem w dziesiątkę (są zazwyczaj lekko zakrzywione, tłumią wstrząsy i zawierają często wkładkę usztywniającą);
  • wysokie podbicie – rekomendujemy zdecydować się na buty zawierające systemy amortyzujące, które są miękkie, posiadające elastyczną podeszwę (dzięki temu stopa może się swobodnie poruszać, jednocześnie będąc zabezpieczoną przed wstrząsami spowodowanymi licznymi uderzeniami o podłoże).

Chcesz kupić dobre buty biegowe męskie? Odwiedź sklep internetowy tri-magic.pl. Producent dysponuje również wysokiej jakości sprzętem potestowym w korzystnych cenach oraz odżywkami sportowymi, m.in.:

  • żele energetyczne,
  • napoje izotoniczne,
  • powerbary z kofeiną.

Możesz także skorzystać z wypożyczalni strojów triathlonowych do testów lub na zawody.

Buty biegowe męskie

Ile kosztują buty męskie do biegania?

Buty biegowe męskie kosztują zazwyczaj w granicach 500 zł. Można jednak zdecydować się na egzemplarze w cenie ok. 350 zł, które również będą się sprawdzały pod kątem wymagających treningów oraz zawodów. Kwestia preferencji oraz indywidualnych założeń połączonych z uwarunkowaniami naszych stóp (o czym wspomnieliśmy w poprzednim akapicie).

Gdzie kupić buty biegowe męskie?

Oferta producentów dystrybuujących butami biegowymi męskimi jest naprawdę spora. Z doświadczenia możemy stwierdzić, że sklep internetowy tri-magic.pl okazuje się dobrym rozwiązaniem zarówno dla początkujących biegaczy, średnio-zaawansowanych uczestników triathlonu, jak i zawodowców odbywających nawet 12 jednostek treningowych tygodniowo. 

Oprócz pełnej kolekcji różnorodnych butów można tam zakupić czapki i daszki, sznurowadła, odzież sportową, akcesoria rowerowe oraz niezbędne akcesoria do pływania (jeśli zależy nam na rywalizacji w triathlonie). Serdecznie zapraszamy do sprawdzenia naszej oferty w sklepie internetowym pod adresem tri-magic.pl.