Fala uderzeniowa – dla kogo jest dedykowana?

Jeżeli borykamy się z długotrwałym bólem układu mięśniowo-szkieletowego warto zapoznać się jakie efekty terapii może nam dać fala uderzeniowa. Jest ona dostarczana pod odpowiednim ciśnieniem, co dostarcza energię w obszar, w którym ulokowany jest ból. Wykorzystuje się ją również do walki z cellulitem.

Fala uderzeniowa – czym jest?

Wytwarzana fala uderzeniowa pod ciśnieniem to nic innego jak energia pochodząca z fali akustycznej do organizmu. Jest to możliwe przy wykorzystaniu specjalistycznej głowicy, która w kontakcie ze skórą emituje fale. Fala trafia do głębokich warstw skóry, skutecznie lokalizując miejsce bólowe i pozytywnie wpływając na nie. To metoda całkowicie nieinwazyjna i w 100% bezpieczna. Coraz częściej korzysta się z niej w trakcie rehabilitacji oraz w leczeniu przewlekłego bólu mięśni, ścięgien, kości, torebek stawowych czy wiązadeł.

Jakie wyróżnia się korzyści zastosowania fali uderzeniowej?

Największą zaletą fali uderzeniowej jest jej skuteczność. Efekty jej są już widoczne po kilku zabiegach, a powrót do zdrowia jest niemalże natychmiastowy. Eliminuje ból, stymulując błony komórkowe oraz zakończenia nerwowe. Pobudza metabolizm, dzięki czemu krążenie krwi przebiega dużo lepiej, tak jak i produkcja kolagenu. Jest ona efektywna także w walce z różnymi bliznami i rozstępami. Metoda ta powoduje odprężenie i relaks, ponieważ fala uderzeniowa obniża napięcie mięśniowe, co powoduje, że po zabiegu czujemy się bardziej rozluźnieni i zrelaksowani. Podsumowując, zabiegi te mają działanie przeciwbólowe, stymulujące i odprężające.

Fala uderzeniowa – dla kogo jest dedykowana?

Ile wynosi koszt jednego zabiegu?

Za tego typu zabieg trzeba się przygotować na koszt od 60 do 80 złotych. Oczywiście decydując się na ofertę np. łączoną koszty te nieco są obniżają. Wówczas oprócz fali możemy skorzystać także z innej metody leczenia takiej jak np. laser wysokoenergetyczny. W takich przypadkach ceny są ustalane już indywidualnie. Cena zabiegu jest uzależniona od kilku czynników. Ma na nią wpływ gabinet, w którym chcemy uzyskać tego typu usługę, który zwykle ma własny cennik. Znaczenie odgrywa także miejsce na ciele, które ma zostać poddane zabiegowi. Jak można się domyślić im większy obszar, tym wyższa cena. Ostatni element wpływający na cenę to ilość zabiegów. Więcej zaplanowanych zabiegów wygeneruje niższe koszty.

Dla większej skuteczności zaleca się wykonywanie zabiegów falą uderzeniową w seriach. Pierwsze efekty pojawią się już po 3-5 zabiegach. Nie można ich stosować codziennie, musi być zachowany odstęp kilkudniowy między jednym, a drugim zabiegiem.

Kiedy decydować się na falę uderzeniową?

Wskazaniem do zabiegu fali uderzeniowej jest ból kręgosłupa, zapalenie ścięgien, zespół bolesnego barku, łokieć tenisisty, zapalenie ścięgien, ból ścięgna Achillesa, ból stawu biodrowego, ból barku, podwyższone napięcie mięśniowe, ból po urazach, strzelające biodro, „kolano skoczka” czy ostroga piętowa. Przed zapisaniem się na zabieg należy się skonsultować z fizjoterapeutą, czy metoda ta jest właściwa dla naszych dolegliwości.