Wszystko, co warto wiedzieć o zabiegach laserowych!

Zabiegi laserem są wykorzystywane w wielu dziedzinach medycyny. Szczególną popularnością cieszą się jednak wśród osób dbających o ładny wygląd oraz pragnących jak na dłużej wyglądać młodo i atrakcyjnie. Zabiegi laserem w Katowicach wykonywane są za pomocą jednego z najnowocześniejszych urządzeń tego typu na świecie – lasera Alma Harmony XL Pro. W jaki sposób należy prawidłowo przygotować się do zabiegów laserowych i jak postępować po ich wykonaniu?

Jakie zabiegi laserem można wykonać w Katowicach?

Laser Alma Harmony XL Pro to zaawansowane technologicznie urządzenie, które jest chętnie stosowane na całym świecie. Wykorzystanie najnowszych technologii gwarantuje najwyższą skuteczność wszystkich zabiegów przeprowadzanych za jego pomocą.

Cechą, którą laser Alma Harmony XL Pro wyróżnia się na tle innych urządzeń tego typu jest możliwość użycia podczas jednego zabiegu kilku rodzajów laserów. Pozwala to znacznie skrócić czas trwania całej terapii oraz szybciej przynosi jej widoczne rezultaty. Ogromnym atutem urządzenia jest także posiadanie specjalnej głowicy chłodzącej, która znacznie zmniejsza dyskomfort zwykle towarzyszący laseroterapii.

Zabiegi laserem w Katowicach, które mogą być wykonane za pomocą Alma Harmony XL Pro to m. in. usuwanie zmian naczynkowych i rumienia, redukcja blizn i rozstępów, usuwanie tatuaży, bruzd oraz zmarszczek. Urządzenie jest także wykorzystywane do wykonywania peelingów oraz liftingu skóry. Jego zastosowanie pozwala na osiągnięcie spektakularnych rezultatów przeciwstarzeniowych, które objawiają się w poprawie jędrności, napięcia i faktury skóry, wygładzenia zmarszczek oraz zmniejszeniu widoczności przebarwień skórnych o różnej głębokości.

Wszystko, co warto wiedzieć o zabiegach laserowych!

Jak przygotować się do zabiegu laserowego i co robić po jego wykonaniu?

Przed planowany zabiegiem laserowym należy powstrzymać się od opalania przez co najmniej 4 tygodnie, odstawić kosmetyki z retinolem oraz dbać o dobre nawilżenie skóry. Na tydzień przed zabiegiem należy zrezygnować z wykonywania peelingów, a na 24 godziny unikać spożywania alkoholu.

Wykonanie każdego zabiegu laserowego powinno być poprzedzone konsultacją lekarską, podczas której specjalista dokładnie analizuje problem oraz dobiera odpowiednie metody jego usunięcia. Przed samym zabiegiem konieczne jest także wykonanie próby laserowej, która polega na naświetleniu niewielkiego obszaru skóry laserem. W czasie wizyty pacjent dowiaduje się, jaki dokładnie będzie przebieg zabiegu, ile serii należy wykonać dla osiągnięcia satysfakcjonujących rezultatów oraz o zasadach postępowania po zabiegu.

Wszystkie zabiegi laserem katowice wymagają także odpowiedniego postępowania po ich wykonaniu. Od razu po zabiegu możliwy jest powrót do aktywności, jednak nie należy się opalać, wykonywać peelingów ani przegrzewać skóry. Przez pierwsze 24 godziny nie należy także nakładać na twarz makijażu oraz unikać kosmetyków zawierających w składzie alkohol oraz silne detergenty. Zaleca się natomiast stosowanie wysokiej ochrony przeciwsłonecznej w postaci nakładania na skórę kremów z filtrem SPF 50.