Jak wybrać medale na imprezę sportową?

Medale na zawodach sportowych, są nieodłącznym elementem tych wydarzeń. Każdy z trenujących uczestników pragnie, aby pod koniec turnieju to właśnie na jego szyi zawisł krążek. Do tego momentu jednak długa droga. Wymaga ona wyrzeczeń. Również rola organizatora, jest w tym przypadku bardzo ważna. Jaki medal powinien wybrać, aby na zawsze zapadł w pamięci nie tylko uczestników, ale i kibiców?

Medale personalizowane

Medale na zawodach sportowych, które są dodatkowo personalizowane, są z pewnością pamiątką na całe życie. Złoty krążek z wygrawerowanym imieniem, oraz nazwiskiem, to z pewnością nagroda, która zawiśnie wysoko na ściance z medalami. Jest to również bardzo dobry sposób na dalszą promocję imprezy. Organizator w ten sposób pokazuje, że zależy mu na dobrej opinii, oraz na szczególnym potraktowaniu zwycięzców. Ten sposób ma jednak dwie, bardzo poważne wady. Pierwsza z nich to pieniądze, które trzeba wydać na grawera. Drugim problemem jest kwestia logistyczna. Między zakończeniem zawodów, a dekoracją zwycięzcy, mija zazwyczaj kilkanaście, lub kilkadziesiąt minut. Jest to stosunkowo mało czasu na zrobienie, przez grawera, napisu z imieniem i nazwiskiem wygranego. Można jednak zaplanować to z odpowiednim wyprzedzeniem, co uchroni nas przed opóźnieniami we wręczaniu medali na zwodach sportowych.

Jak wybrać medale na imprezę sportową?

Medale tradycyjne

Medale na zawodach sportowych w dużej mierze mają oczywiście formę tradycyjną. Są to medale, które zostały wytworzone z szablonu, który został zaakceptowany przez organizatora. Zdecydowanymi zaletami są niskie koszty stworzenia takiego medalu, oraz szybkie tempo jego przygotowania. Może nie są one tak spektakularne, jak medale personalizowane, lecz nic nie stoi na przeszkodzie, aby nadać medalowi niestandardowy kształt. W ten sposób z pewnością będzie się on wyróżniał na tle tych, które posiadają bardziej okrągłe kształty.

Wybór medalu, to dla organizatora trudny orzech do zgryzienia. O gustach się nie dyskutuje, lecz z całą pewnością znajdzie się mnóstwo osób, którym medal będzie odpowiadał, a dla innych osób dany medal będzie brzydki.