Ćwiczenia mięśni kegla – dlaczego są istotne dla zdrowia każdej kobiety?

Mięśnie kegla to popularna nazwa mięśni dna miednicy. Ich zadaniem jest utrzymywanie kobiecych narządów płciowych we właściwej pozycji, kontrolowanie wydalania moczu oraz wzmaganie doznań seksualnych. Regularne ćwiczenia mięśni kegla pozytywnie wpływają na zdrowie i samopoczucie kobiet w każdym wieku. Dlaczego warto je wykonywać i w jaki sposób najefektywniej to robić?

Mięśnie kegla i ich rola w kobiecym organizmie

Mięśnie kegla zlokalizowane są w okolicach pochwy i cewki moczowej. Ich pracę możemy poczuć np. podczas oddawania moczu – wystarczy na chwilę zatrzymać jego strumień, aby wyraźnie wyczuć napięcie mięśni.

Mięśnie dna miednicy pełnią bardzo istotną rolę dla zdrowia i dobrego samopoczucia każdej kobiety. Prawidłowo wyćwiczone zmniejszają bowiem ryzyko wypadania narządów płciowych, które dotyka wiele kobiet już po 40. roku życia. Ich właściwe napięcie pozwala także uniknąć wystąpienia bardzo nieprzyjemnego i krępującego zjawiska, jakim jest nietrzymanie moczu. Na tę wstydliwą dolegliwość uskarża się co trzecia kobieta po 30-tce.

Mięśnie kegla pełnią także bardzo istotną rolę w życiu intymnym każdej kobiety. Prawidłowo napięte i wyćwiczone są bowiem w stanie spotęgować doznania seksualne oraz zapewnić obojgu partnerom większą satysfakcję ze współżycia. Ich pozytywny wpływ docenią także przyszłe mamy – mięśnie dna miednicy pozwalają bowiem na szybsze i mniej bolesne urodzenia dziecka siłami natury oraz minimalizują konieczność wykonania bolesnego nacięcia krocza. Przyspieszają także powrót do siebie po porodzie.

Ćwiczenia mięśni kegla – dlaczego są istotne dla zdrowia każdej kobiety?

Jak na co dzień dbać o prawidłową kondycję mięśni kegla?

Jak widać, prawidłowo wyćwiczone i sprawne mięśnie kegla pozytywnie wpływają na wiele aspektów kobiecego życia. Aby zadbać o ich kondycję, należy regularnie je trenować. Istnieje wiele metod treningów, które wykonywane regularnie szybko pozwolą nam odczuć pozytywne rezultaty. Najbardziej efektywne są jednak ćwiczenia mięśni kegla za pomocą specjalnego gadżetu, kulek gejszy.

Kule gejszy to niewielki, wykonany z atestowanego silikonu medycznego przyrząd, który należy wprowadzić do pochwy. Podczas poruszania się i wykonywania codziennych czynności kule gejszy delikatnie masują mięśnie kegla pozytywnie wpływając na ich napięcie oraz przywracając im utraconą sprawność. Kule gejszy są najbardziej efektywne podczas ruchu – warto więc zakładać je podczas wykonywania prac domowych, ćwiczeń na siłowni, robienia zakupów lub w czasie przebywania z dzieckiem na placu zabaw.

W ćwiczeniach mięśni kegla najważniejsza jest systematyczność, dlatego po kule gejszy należy sięgać regularnie. Zaleca się, aby początkowo nosić je przez kilka minut dziennie stopniowo wydłużając długość treningów. Maksymalny czas w ciągu jednego dnia nie powinien jednak przekraczać trzech godzin. Już po kilku dniach korzystania z kulek gejszy zauważymy, że nasze mięśnie kegla stają się coraz sprawniejsze, silniejsze oraz lepiej napięte, a kontynuowanie treningów pozwoli zachować je w dobrej kondycji oraz uchronić się przed negatywnymi skutkami ich osłabienia.

Partnerem artykułu jest Plum Bum oferująca: kule gejszy  - więcej na PlumBum.com.pl.