Ochraniacze piłkarskie – co warto wiedzieć?

Przepisy gry w piłkę nożną wymagają, żeby ochraniacze piszczeli były sporządzone z odpowiedniego materiału (np. plastiku) stanowiącego odpowiedni stopień ochrony. Muszą być także zakryte przez getry. O ich rozmiarach oraz innych kwestiach należy zadecydować samodzielnie, ponieważ konkretne aspekty nie są wymagane odgórnie. Pamiętajmy jednak, że w rozgrywkach organizowanych przez PZPN nie możemy uczestniczyć bez ochraniaczy (sędzia ma prawo nas do nich nie dopuścić bez odpowiedniego stroju piłkarskiego, na który składają się również przysłowiowe deski). Dzisiejszy artykuł poświęcimy najważniejszym poradom odnośnie wyboru ochraniaczy piłkarskich. Miłej lektury!

Jak dobrać ochraniacze piłkarskie?

Obowiązkowe są wyłącznie ochraniacze na piszczele. Na rynku natomiast dystrybutorzy udostępniają również ochraniacze łączone (na golenie i kostkę) lub standardowe ochraniacze na kostkę. Profesjonaliści zazwyczaj używają wyłącznie tzw. ochraniaczy piszczelowych – jest to po prostu wygodniejsze rozwiązanie, nieograniczające w żaden sposób swobody piłkarza.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze ochraniaczy piłkarskich?

Wybierając ochraniacze piłkarskie, zwróć uwagę na 3 kluczowe kwestie:

 • rozmiar – zbyt małe lub zbyt duże mogą powodować dyskomfort w trakcie poruszania się (rozmiar należy dobierać proporcjonalnie do wzrostu: XS – 120 cm, S – 120/140 cm, M – 140/160 cm, L – 160/190 cm, XL – 180 cm i więcej);
 • waga – istotny element wyłącznie w sporcie zawodowym (amatorom waga nie zrobi żadnej różnicy – ochraniacze z najwyższej półki ważą w granicach 40 gramów);
 • materiał – warstwa zewnętrzna musi być na tyle twarda, żeby wytrzymać nawet najmocniejsze kopnięcia (modele z polipropylenu pod tym względem sprawdzają się bardzo dobrze).

Ceny ochraniaczy piłkarskich wysokiej jakości oscylują w granicach 120-150 zł. Jeśli grasz na poziomie amatorskim lub jesteś osobą rozgrywającą mecze w drużynach juniorskich, możesz zdecydować się na nagolenniki Adidas X Training za ok. 60 zł. Na niższych szczeblach rozgrywkowych polecamy również Ochraniacze Piłkarskie Nike Charge Youth Guards z zabezpieczeniem na kostki ochraniającym w dużym stopniu przed kontuzją, która może wykluczyć zawodnika na wiele miesięcy.

Ochraniacze piłkarskie – co warto wiedzieć?

Gdzie kupić ochraniacze piłkarskie?

Kompleksową ofertą markowych produktów dysponuje sklep internetowy numer1.store. W bardzo przystępnych cenach można tam zakupić nie tylko ochraniacze piłkarskie dla dzieci, jak i dorosłych, ale także m.in.:

 • rękawice bramkarskie,
 • buty piłkarskie,
 • piłki,
 • odzież,
 • torby sportowe.

Dostępne są również akcesoria futbolowe (np. wkręty kołki aluminiowe) oraz rynkowe nowości tj.:

 • Ochraniacze Piłkarskie Adidas X Speedportal League,
 • Rękawice Bramkarskie Adidas Predator Match FS Junior,
 • Buty Piłkarskie Korki Adidas Copa Sense.3 LL.

Jeśli chodzi o piłki do gry – możesz wybrać egzemplarze treningowe, meczowe, treningowo-meczowe oraz halowe. Masz pytania? Zadzwoń pod numer +48 534 692 912 lub napisz maila na kontakt@numer1.store. Konsultanci dostępni są od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-15:00.