Ćwiczenia w domu od A do Z

Czy ćwiczenia odchudzające w domu mają sens, a schudnięcie w dobie zamkniętych siłowni jest możliwe? Oczywiście! Jak osiągnąć założone rezultaty w domowym zaciszu? Na jakim treningu się skupić? Podpowiadamy!

Schudnięcie w czasach niedziałających siłowni jest MOŻLIWE. Wystarczy odrobina motywacji i samozaparcia. Pamiętajcie, że nie będzie to droga łatwa, ale widząc efekty - będziecie dumni, że się jej podjęliście.

Dieta to klucz do sukcesu

Mówiąc o diecie nie mamy na myśli katorżniczego planu żywieniowego na poziomie 1000 kcal ani spalaczy tłuszczu. Tu nie ma dróg na skróty. Wasza dieta powinna być zdrowa, odpowiednio zbilansowana i doborowa. Niedobór któregokolwiek z mikroskładników: białka, tłuszczu bądź węglowodanów, nie będzie dobry dla waszego organizmu. Pamiętajcie - zdrowie to dla nas priorytet. Wybierajcie dobre kasze, pełnoziarniste makrony, ziemniaki, strączki, warzywa i owoce, zdrowe ryby. Rozstańcie się z przekąskami na bazie oleju palmowego i cukru, na rzecz np. domowych, zdrowych wypieków, słodzonych erytrytolem.

Ćwiczenia w domu od A do Z

Jak jeść, by stracić zbędne kilogramy?

Przede wszystkim systematycznie. Unikajmy spadków poziomu glukozy we krwi. Będą sprawiać, że jesteśmy rozdrażnieni, źli, słabi, a dodatkowo sprawią, że obudzi się w nas wilczy głód, gdy już dopadniemy jedzenie. Pamiętajmy o odpowiednim nawadnianiu. Co najmniej 2 litry wody dziennie to „must have”. Zrezygnujmy ze słodzonych, kolorowych napojów – to puste kalorie.

Ćwiczenia odchudzające – jakie wybrać?

Gdy mowa o ćwiczeniach, wyróżniamy:

  • ćwiczenia siłowe,
  • trening cardio,
  • interwały.

Najlepszym rozwiązaniem dla osób, które walczą ze zbędnymi kilogramami będzie mix tych aktywności. Każdy ruch jest dla naszego ciała dobry, ale gdy zależy nam na szczupłym i jędrnym, umięśnionym ciele, połączenie cardio z ćwiczeniami siłowymi będzie najlepszą opcją. Warto pomyśleć o wprowadzeniu przynajmniej raz w tygodniu do swojej treningowej rutyny pilatesu bądź jogi, które rozciągną nasze mięśnie i pozwolą nam się zrelaksować.

Trening interwałowy – tak czy nie?

Zdecydowanie tak. Interwały biją rekordy popularności. To krótkie, intensywne treningi cardio, które sprawiają, że nasz organizm spala kalorie nawet po zakończonych ćwiczeniach. Interwały bez problemu wykonacie na: bieżni, skakance, rowerze lub dywanie, w formie lubianej przez ludzi z branży fitness – tabaty.