Gdzie można wypocząć w Krakowie?

W Krakowie jest mnóstwo rzeczy do zrobienia. Jest kulturalny, kreatywny i dynamiczny. Ma wiele wyjątkowych rzeczy do odkrycia. Od zabytków architektonicznych po energetyczne życie nocne, od komunistycznych reliktów po współczesne festiwale muzyczne, stolica Małopolski ma naprawdę wiele do zaoferowania.

Kopiec Krakusa

To jeden z najstarszych kopców w Krakowie. Jego historia jest raczej niejasna i prawdopodobnie pochodzi z czasów pierwszego władcy krakowskiego. Ten 16-metrowy zielony kopiec położony na wysokości 271 m npm nagradza odwiedzających niesamowitymi widokami na całe miasto.

Znajduje się około 2,5 km od Wawelu. Wstęp jest bezpłatny. To doskonałe miejsce na relaks. Możesz cieszyć się wspaniałą przyrodą i podziwiać panoramę miasta.

Gdzie można wypocząć w Krakowie?

Wieża Bazyliki Mariackiej

Nowoczesny przewodnik turystyczny po Krakowie oferuje cudowne atrakcje zarówno dla singli i par, jak i dla całej rodziny. Jest to atrakcja, którą musisz zobaczyć, jeśli lubisz widoki z lotu ptaka i nie przeszkadza Ci wchodzenie po schodach.

Aby dostać się na szczyt wieży (54 m), będziesz musiał pokonać prawie 250 krętych spodni. Po dotarciu na taras widokowy zobaczysz Stare Miasto i cały Kraków z lotu ptaka. W zależności od czasu wejścia możesz zobaczyć trębacza, który co godzinę gra słynny hejnał mariacki. Pierwszy pisemny zapis melodii kończącej się nagle, datuje się na 1392 rok.

Zielone Tarasy

Ta restauracja oferuje nie tylko świeżo przygotowane sezonowe śniadania, lunche, desery i kolacje, ale również imponujące widoki na miasto. Można je podziwiać z tarasów. Oprócz tradycyjnych potraw mięsnych można też zamówić wegańskie i bezglutenowe potrawy. Porcje są duże, a jedzenie smaczne i zdrowe. Wybór jest zróżnicowany, a ceny przystępne. 

Zielone Tarasy znajdują się trochę dalej od wszystkich turystycznych miejsc. Mieszczą się w biurowcu. Nocna panorama Krakowa jest zachwycająca i romantyczna. Należy jednak pamiętać, że od poniedziałku do piątku zamykana jest o 21, a w weekendy o 20.

Wyjątkowy pub Mechanoff

Położony w samym centrum tętniącego życiem Kazimierza, przy ulicy Estery 8, pub ma wyjątkowy charakter.  Chociaż atmosfera może być postrzegana jako mroczna z powodu słabego światła, eklektycznego wystroju i świec na antycznych świecznikach, pub ma szczególny urok. Można tutaj w spokoju porozmawiać. 

Jeśli chodzi o wybór napojów, możesz zamówić piwo (mnóstwo gatunków, w tym z beczki), drinka, wino, czystą wódkę i smakową oraz shandii. Wszystkie alkohole znajdują się w rozsądnej cenie. Wybierz to miejsce, jeśli chcesz porozmawiać ze znajomymi przy lampce wina, kuflu piwa lub filiżance kawy. Możesz tutaj wspaniale się zrelaksować po całym dniu zwiedzania i popatrzeć na tętniący życiem nocnym Plac Nowy.

Gdzie można wypocząć w Krakowie?

Pub Dobry Kumpel

Wyjątkowy pub przy ul. Floriańskiej otwarty jest od 13 do 2 w nocy. Mieści się w 650-letniej piwnicy blisko Rynku Głównego. Pub słynie z niesamowitej muzyki na żywo, szerokiego wyboru alkoholu i intymnej atmosfery. W menu znajdują się różne drinki, wódka, piwo, whisky, likiery, koniak, rum, tequila, gin i wermut.