Aqua aerobik – doskonały trening dla ciebie

Lekarze od dziesiątek lat powtarzają, że w trosce o zdrowie i kondycję fizyczną, należy wykonywać trening co najmniej 2 razy w tygodniu. Nie każdy jednak ma komfort wykonywania regularnych ćwiczeń. Kłopoty zaczynają się z chwilą, gdy przeszkodę stanowi chory kręgosłup, problemy ze stawami, otyłość lub inne schorzenia. Wówczas należy szukać rozwiązania, dzięki któremu ciało wzmocni się poprzez wykonywanie ćwiczeń o umiarkowanym natężeniu. Mamy coś dla ciebie!

Dla kogo aqua aerobik?

Trening kondycyjny w wodzie nie stawia żadnych barier wiekowych. Aqua aerobik mogą wykonywać osoby w każdym wieku, od dzieci, aż po seniorów. Zajęcia zazwyczaj odbywają się w grupach, które dobierane są według kryteriów wiekowych. Dzięki temu masz pewność, że w treningu będą uczestniczyć rówieśnicy. Wiele osób obawia się swojej kondycji i z niemałą dozą wstydu pojawia się na basenie. Aerobik w wodzie dedykowany jest w szczególności osobom, które dopiero zaczynają swoją przygodę z ćwiczeniami siłowymi. Pozwala on przyzwyczaić ciało do wysiłku, lecz wszystko odbywa się bez większych obciążeń.

Jak to działa?

Wszystko sprowadza się do tego, co można osiągnąć dzięki ćwiczeniom na basenie. Woda zapewnia odciążenie grawitacyjne, co daje ci pewność, że twoje stawy czy kręgosłup będą absolutnie bezpieczne. Z drugiej strony opór wody zmusza mięśnie do pracy, lecz wszystko odbywa się w niemal nieodczuwalny sposób. Dodatkową zaletą jest fakt, że woda podczas wykonywania ćwiczeń delikatnie masuje ciało, co wpływa na jędrność skóry i poprawę jej elastyczności. Czy może być coś lepszego niż przyjemne z pożytecznym?

Aqua aerobik – doskonały trening dla ciebie

Korzyści z treningu w wodzie

Aqua aerobik to przede wszystkim sport, w którym ryzyko kontuzji jest niemal równe zeru. Woda doskonale odciąża stawy, działając na nie prozdrowotnie. Udowodniono naukowo, że woda znakomicie obniża poziom stresu i działa kojąco na człowieka. Skok do wody po intensywnym dniu to świetny pomysł na rozładowanie emocji.

Ćwiczenia same w sobie bardzo dobrze wpływają na sylwetkę. Po kilkunastu treningach można zauważyć poprawę jędrności skóry, jak również smuklejszą figurę. Dużym plusem jest też utrata zbędnych kilogramów. Aqua aerobik skutecznie obniża też ciśnienie krwi i wspomaga ukrwienie wszystkich tkanek. Jest to również jeden z niewielu sportów wodnych, do uprawiania którego nie trzeba umieć pływać.

Przeciwwskazania

Uprawianie sportów wodnych nie jest zalecane osobom zmagającym się z przewlekłą chorobą wieńcową czy z niewydolnością serca. W zajęciach aqua aerobiku nie powinny brać udziału osoby o niewyrównanej cukrzycy oraz ci, którzy mają otwarte rany. Sport ten jest przeciwwskazany również osobom cierpiącym na padaczkę.

Nadal masz wątpliwości czy aqua aerobik to sport dla ciebie? Zachęcamy do wzięcia udziału w zajęciach organizowanych w naszym krakowskim FitParku. Przekonasz się, że to nie tylko świetna zabawa, ale i znakomity sposób na spędzenie wolnego czasu w nowym towarzystwie. Zajęcia odbywają się w przyjemnej atmosferze pod okiem wykwalifikowanych instruktorów. Do zobaczenia!