Tradycyjne medale-wspaniała pamiątka

Firmy coraz częściej wybierają pamiątkowe medale. Ta prestiżowa pamiątka sprawdzi się idealnie nie tylko podczas świętowania rocznic, ale również do upamiętnienia ważnych wydarzeń lub jako prezent dla pracowników, lub klientów.

Niewielu ludzi wie, że medale nie muszą być tylko związane z wydarzeniami sportowymi. Właściciele firm coraz częściej wybierają je jako oryginalny gadżet reklamowy. Medale mogą być produkowane praktycznie w każdej formie. Dlatego są idealne na każdą okazję.

Tradycyjne medale-wspaniała pamiątka

Pamiątkowe medale na rocznice

Pierwszym i najważniejszym zastosowaniem pamiątkowych medali w działalności promocyjnej firm są obchodzone rocznice. Przepiękne medale klasyczne są wspaniałą pamiątką dla osób obdarowanych. Zazwyczaj prestiżowe, pamiątkowe medale zawierają logo firmy, dla której zostały wykonane. Znajdują się też na nich niezbędne informacje dotyczące rocznicy.

Medale na imprezy

Medale mogą być również wręczane na różnego rodzaju imprezach. Są świetnym pomysłem na prezent, który możemy podarować po zakończeniu ważnego spotkania firmowego, spotkania zarządu lub akcjonariuszy. Władze lokalne bardzo często wręczają je podczas różnych świąt lub wizyt organizacji partnerskich. Medale są nie tylko pamiątką, która z pewnością wyróżnia się na tle standardowych gadżetów marketingowych, ale także prezent, który podniesie prestiż imprezy i pozytywnie wpłynie na odczucia uczestników.

Nie tylko dla firm-medale jako świetny pomysł na prezent

Pamiątkowe medale stają się coraz bardziej popularne. Dlatego są wybierane nie tylko przez firmy, instytucje i organizacje, ale również osoby prywatne, szukające oryginalnego prezentu.

  • Ślub-pary, które wstępują na nową drogę życia, często spędzają dużo czasu wybierając odpowiedni prezent dla swoich gości weselnych. W tym przypadku medale stanowią wyjątkową i przepiękną pamiątkę, która na pewno zaskoczy gości.
  • Rodzinne rocznice-rodzinne spotkania i zjazdy to wyjątkowe wydarzenia, które gromadzą wszystkich bliskich w tym samym miejscu. Pamiątkowy medal może wzmocnić więzi rodzinne.
  • I Komunia Święta-coraz częściej rodzice wybierają medale odlewane jako pamiątkę dla dzieci z okazji pierwszej komunii.
  • Medale dla najlepszych uczniów i studentów-szkoły i uczelnie wręczają je uczniom i studentom za wybitne osiągnięcia naukowe.

Jak widać, medale są nie tylko gadżetem reklamowym. Możemy wybrać firmę, która wykona medale na indywidualne zamówienie. Przygotuje projekt zgodnie z naszymi oczekiwaniami. Warto zapoznać się z ofertą.

Tradycyjne medale-wspaniała pamiątka

Medale 2D i 3D

Podstawową i wciąż niezwykle popularną techniką wykonywania odlewów jest technika 2D. Metoda ta pozwala na umieszczenie dowolnych wzorów na projekcie, które na gotowym odlewie zostaną odtworzone w dwóch płaszczyznach-wklęsłej i wypukłej. Zaletą odlewów wykonanych w technologii 2D jest zdecydowanie niski koszt przygotowania formy. Idealnie nadaje się do projektów zawierających napisy, logotypy lub inne zdjęcia, które nie zawierają bardzo skomplikowanych szczegółów. Wadą medali 2D jest brak możliwości prezentacji elementów, które wymagają odwzorowania wielu szczegółów, np. rysów twarzy.

W przeciwieństwie do technologii 2D, projekty wykonane w 3D pozwalają na większą złożoność indywidualnych szczegółów. Dodatkowy wymiar umożliwia odtworzenie wszystkich elementów, które nie mogły być wybrane w projekcie 2D. Technika odlewania 3D jest zatem idealna dla projektów składających się ze skomplikowanych elementów, takich jak twarze, budynki lub pojazdy. Wzory wykonane w technologii 3D wyglądają bardziej prestiżowo. Dlatego będą idealnie pasować do sytuacji, w której wymagany jest określony poziom jakości produktu. Dzięki rozwojowi technologii produkcji i maszyn, formy 3D nie są już drogim rozwiązaniem i stały się dostępne dla większości klientów, którzy dbają o wyjątkowe projekty.