Lakiery hybrydowe klasyczne czy 3w1?

Hybrydy od kilku dobrych lat cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród miłośniczek zadbanych, kolorowych paznokci. Ich pojawienie się całkowicie odmieniło stylizację paznokci, czyniąc ją trwalszą, bardziej estetyczną i… rzadszą. Prawidłowo wykonany manicure hybrydowy utrzymuje się bowiem nawet 21 dni, zapewniając nam wygodę i oszczędność czasu. W ostatnich latach obok klasycznych lakierów hybrydowych w sprzedaży pojawiły się także rozwiązania 3w1. Czy warto z nich korzystać?

Stylizacja paznokci klasycznymi lakierami hybrydowymi

Klasyczne lakiery hybrydowe to nie jeden produkt, lecz trzy różne lakiery, z których każdy pełni określoną funkcję. Na uprzednio przygotowaną i odtłuszczoną płytkę paznokcia w pierwszej kolejności nakłada się tzw. bazę, czyli przezroczysty lakier, który wymaga utwardzenia pod lampą LED. Następnie paznokcie pokrywamy dwiema warstwami właściwego koloru, każdą również utrwaloną pod lampą.

Na sam koniec, w celu nadania płytce pięknego połysku oraz przedłużenia trwałości manicure nakładany jest trzeci produkt, czyli top. I on wymaga utwardzenia pod lampą. Po wypolerowaniu paznokci płynem odtłuszczającym, nasza stylizacja jest zakończona – od tej chwili, przez nawet 3 tygodnie możemy cieszyć się estetycznym i starannym manicure. Prawidłowo przeprowadzony proces aplikacji manicure hybrydowego sprawia, że prędzej na naszych paznokciach pojawi się odrost lub po prostu znudzi się nam ich kolor, niż na lakierze powstaną nieestetyczne odpryski.

Lakiery hybrydowe klasyczne czy 3w1?

Szybki manicure hybrydowy lakierami 3w1

Od pewnego czasu klasyczne lakiery hybrydowe mają jednak poważną konkurencję. Stanowią ją lakiery 3w1, których głównym założeniem jest uproszczenie oraz skrócenie procesu stylizacji paznokci. Jak sama nazwa wskazuje, w tym przypadku nie mamy do czynienia z 3 osobnymi produktami, które nałożone w odpowiedniej kolejności, gwarantują oczekiwany efekt stylizacji, lecz z jednym produktem, który łączy ich wszystkie właściwości. Lakiery hybrydowe 3w1 pozwalają zaoszczędzić czas potrzebny do wykonania manicure, a także upraszcza cały proces.

Lakiery hybrydowe 3w1 stanowią połączenie bazy, właściwego koloru i topu w jednej buteleczce. Podobnie, jak klasyczny lakier do hybryd, także ten produkt wymaga jednak utwardzenia pod lampą UV. Proces jego aplikacji jest banalnie prosty. Po przygotowaniu płytki paznokcia do malowania, nakładamy na nią pierwszą warstwę lakieru, utwardzamy ją pod lampą, a następnie pokrywamy płytkę kolejną warstwą, aż osiągniemy pożądane krycie. Utwardzamy lampą i gotowe! Możemy cieszyć się trwałym i estetycznym manicure hybrydowym, wykonanym w zaledwie kilka minut. Co jednak z jego trwałością i komfortem aplikacji?

Okazuje się, że z tym mogą być pewne problemy. Lakiery 3w1 są bowiem bardziej gęste i przez to mogą wymagać więcej wprawy w aplikacji. Dla uzyskania najlepszych efektów ważne, aby nakładać na płytkę bardzo cienkie warstwy, gdyż w przeciwnym razie lakier może zacząć się marszczyć i odpryskiwać, co negatywnie wpłynie z kolei na trwałość stylizacji. W związku z tym, lakiery hybrydowe 3w1 są raczej polecane osobom doświadczonym w manicure hybrydowym, które chcą skrócić czas potrzebny na przygotowanie nowej stylizacji.