Ciekawe miejsca w Polsce, które warto odwiedzić!

Polska to bardzo wiele różnorodnych ciekawych miejsc, do których warto zawitać. Nasz kraj posiada wiele lokalizacji o różnej tematyce, które warto odwiedzić. Niektóre z nich nie są tak oczywiste, choć dostarczą nam równie wiele atrakcji co te najbardziej znane. Poniżej prezentujemy kilka ciekawych miejsc wartych odwiedzenia w Polsce.

Ciekawe miejsca w Polsce, które warto odwiedzić!

 

Zamek Krzyżtopór

Zamek położony w województwie Świętokrzyskim to pierwsze ciekawe miejsce do odwiedzenia w Polsce. O ile przy okazji tematu zamków przeważnie mówimy o tym w Malborku lub o zamku Książ o tyle o zamku Krzyżtopór mówi się już niewiele. Jest to zamek, który powstał ok. 1630 roku. Obecnie możemy zwiedzać jego ruiny. Przed wybudowaniem Wersalu był największą rezydencją magnacką w Europie, co gwarantuje już niezwykłe przeżycia. W zamku możemy zwiedzić kilka tras oraz zapoznać się z licznymi fortyfikacjami.

Bieszczady

Drugim miejscem, które spodoba się osobom szukającym spokoju oraz wytchnienia są Bieszczady. Góry te — szczególnie jesienią są opustoszałe, dzięki czemu możemy bez napotykania turystów wędrować nimi wiele godzin. Oprócz wytchnienia i spokoju Bieszczady posiadają swój niepowtarzalny urok. Wiele osób twierdzi, że są to najpiękniejsze góry w Polsce. Na uwagę zasługuje fakt pokrywania niektórych szczytów przez trawy, a nie drzewa co jest niezwykle efektowne.

A może rowerem przez Polskę? — Green Velo

Jeśli zależy nam na aktywnym zwiedzaniu ciekawych miejsc w Polsce, idealnie do tego celu nadaje się szlak rowerowy Green Velo. Znajduje się on na Podlasiu i Suwalszczyźnie. Przemierzając go, możemy natrafić na takie miejsca jak Tykocin, pałac Branickich w Białymstoku czy Kanał Augustowski. Trasy są zróżnicowane pod względem trudności, dzięki czemu każda osoba będzie mogła skorzystać z rowerowego przemarzania tamtej części Polski. Dla osób chcących obcować z przyrodą idealny będzie Biebrzański park narodowy.

Kraków

Jeśli szukamy ludzi, ruchu, zgiełku, a jednocześnie chcemy być zaskoczeni i ciekawie spędzić czas, idealnie do tego celu nadaje się Kraków. Jest to miasto, które często jest wymieniane jako “sztampowe” lub przereklamowane. Jeśli jednak nigdy nie byliśmy tam, możemy spędzić w nim ciekawie wiele chwil. Oprócz licznych zabytków, do dyspozycji otrzymamy wiele nowoczesnych atrakcji czy możliwości “kulturalnego” spędzenia czasu. Wszystko to odbywa się w ciekawej i jedynej w swoim rodzaju atmosferze, co z pewnością zaowocuje udaną wycieczką. Kraków jest na tyle blisko, że wiele osób nie docenia jego potencjału.