Kursy tańca kraków – co warto wybrać?

Mieszkając w Krakowie bardzo często chce się swój wolny czas wykorzystać efektywnie, więc poszukuje się odpowiedniej formy na spędzanie czasu po pracy. Kraków to duże miasto, a dzięki temu oferuje wiele różnych aktywności dla każdego. Jednym ze sposobów spędzania wolnych chwil są kursy tańca kraków. Jakie więc zajęcia znajdują się w krakowskich szkołach tańca?

Kursy tańca kraków

Wpisując w wyszukiwarkę kursy tańca kraków wyświetla się wiele ofert krakowskich szkół tańca, prowadzących zajęcia z zakresu różnych technik tańca dedykowanych różnym grupom wiekowych, od tych najmłodszych, po tych najstarszych. Dostępne są zajęcia pod kątem stopnia zaawansowania, od tych początkujących przez tych na wyższym poziomie, aż po zajęcia prowadzące grupy typowo sportowe nastawione na udział w pokazach i konkursach tańca.

Bachata – popularny kurs tańca w krakowskich szkołach

To jeden z najczęściej występujących kursów w krakowskich szkołach tańca. Jest dedykowany wszystkim miłośnikom tańców południowoamerykańskich. To taniec, który wyróżnia się dość łatwymi krokami, ogromną energią oraz swobodą ruchową. To zajęcia gwarantujące doskonałą sylwetkę, co wynika z intensywnej pracy ciała, a głównie nóg i bioder. Zajęcia te wspaniale rzeźbią ciało, relaksują, dzięki latynoskim rytmom oraz dodają energii, dzięki czemu czerpana jest radość z tańca.

Kursy tańca kraków – co warto wybrać?

Taniec towarzyski – podstawowy kurs tańca

Taniec towarzyski jest połączeniem w sobie tańców latynoamerykańskich i standardowych, które różnią się między sobą schematem ruchów, muzyką i ubiorem. Do najbardziej znanej grupy tańców towarzyskich zaliczyć można tańce standardowe. Początki ich sięgają tańców salonowych, które słynne były na początku XX wieku. To, co je wyróżnia to dostojność, klasa i niezwykle szykowny strój. Kobiety najczęściej sięgają po długie i rozłożyste suknie, a mężczyźni z kolei wytworne fraki. W grupie tańców standardowych wyróżnić można walca angielskiego, walca wiedeńskiego, quickstepa, fokstrota oraz tango.

Drugą grupą tańców towarzyskich stanowią tańce latynoamerykańskie. Tutaj charakterystyczne są ruchy energiczne, dynamiczne, które potrafią być efektowe i skupiające uwagę widzów. Taniec ten uprawia się w towarzystwie kolorowych i błyszczących się strojów, które są bogato zdobione i niezwykle różnorodne. Tancerki tańczące tańce latynoamerykańskie posiadają przyciągające wzrok kreacje, zdobione cekinami i frędzlami, które uwydatniają dodatkowo każdy wykonany ruch. Wśród tańców latynoamerykańskich króluje cha-cha, samba, rumba, pasodoble oraz jive. Znakiem rozpoznawczym tych tańców są zmysłowe ruchy bioder oraz wyrazista muzyka.

Taniec użytkowy – rodzaj tańca towarzyskiego

Wśród tańców towarzyskich wyróżnia się również grupę tańców użytkowych. Jest to taniec dedykowany parom, które chcą opanować podstawowe kroki tańca, tak by lepiej poczuć się na parkiecie w czasie przeróżnych imprez, choćby takich jak wesele czy studniówka. W trakcie tego kursu można uczyć się poszczególnych elementów discofoxa, walca wiedeńskiego, angielskiego czy cha-chy.