Materac do łóżeczka podstawą dobrego rozwoju

Nie od dzisiaj wiadomo, że rodzice pragną tego, co najlepsze dla swojego dziecka, zwłaszcza jeżeli jest to pierwsze dziecko, a oni dopiero zaczynają kompletować wyprawkę. Bardzo istotna pozycją jest łóżeczko, a co za tym idzie odpowiedni materac do łóżeczka. Młodzi rodzice poszukują na różnych forach informacji na temat: jaki materac będzie najlepszy? Niestety często odpowiedzi są bardzo odmienne i niewiele rozjaśniają. To jak to jest z tymi materacami?

Nowy, znaczy bezpieczny

Bezpieczeństwo, jest kwestią z którą nie można dyskutować. Dla małego człowieka, który większość swojego niemowlęcego życia spędza w łóżeczku, istotne jest to na czym leży. Wydawać by się mogło, że jest to błahostka, jednak dobrze dobrany materac do łóżeczka jest podstawą dobrego rozwoju. Rodzice, cenią sobie bezpieczeństwo swoich maluchów. Dlatego też, materac używany, nawet jeżeli wydaje się być idealny, nie jest najlepszym rozwiązaniem. Może się okazać, że utracił już swoje właściwości i nie stanowi idealnego podparcia dla rozwijającego się kręgosłupa.

Materac do łóżeczka podstawą dobrego rozwoju

Miękki nie znaczy lepszy

Ważnym aspektem, na który powinno się zwrócić uwagę przy doborze materaca jest jego twardość. Zbyt miękki materac do łóżeczka, będzie sprawiał, że dziecko zapadnie się do środka. Za twardy też nie jest odpowiedni, ponieważ nie pozwala małemu ciałku pracować. Jak widać, najlepszym rozwiązaniem jest złoty środek, czyli materac średnio twardy. Idealne podparcie, ale zachowana odpowiednia stabilność i elastyczność. Należy pamiętać, że dobrej jakości materac musi powracać do swojego pierwotnego stanu. Sytuacje, w których na jego powierzchni pozostają wgniecenia, są niedopuszczalne. To właśnie to, co maluchy lubią najbardziej i mogą spokojnie eksperymentować i próbować z czasem stawać na nóżki i poznawać nieco „wyższy” świat.

Naturalność, podstawą dobrego zdrowia

Obecnie panuje na rynku trend na to, co naturalne i przewiewne. Materac do łóżeczka, również powinien wpisywać się w ten nurt. Przewiewność jest niezwykle istotna i gwarantuje przepływ wilgoci, a jak wiadomo dobra wentylacja, gwarantuje bezpieczeństwo dziecka i komfort snu. W zestawieniu z dobrym materiałem, jakim jest pianka wysokoelastyczna, tworzy zestaw idealny. Elastyczna i przepuszczająca powierzchnia pozwala na odpowiednie działanie materaca i chroni go przed powstawaniem pleśni i grzybów. Ponadto, zastosowanie ekologicznego kleju, spełniającego najwyższe standardy jakości, który nie będzie uczulał, daje gwarancje, że niemowlak będzie spał w odpowiednich warunkach.

Wybór materaca, jest niełatwy, ale nie warto działać pochopnie, wszak 9 miesięcy to sporo czasu na zastanowienie i zbadanie rynku. BABY SWISS, BABY COMFORT czy BABY NATUR, to tylko nieliczne z godnych uwagi propozycji. Spełniają one powyższe warunki i dają rodzicom poczucie spełnionego obowiązku i pozwalają na spokojny sen, między pobudką na karmienie.

Partnerem artykułu jest Materasso oferująca: materace do łóżeczka - więcej na https://www.wysypiamsie.pl/materac-lozeczka-dla-dzieci-niemowlat/.