Dlaczego filtry SPF są tak ważne?

Zastanawiałaś się kiedyś, dlaczego na naszej skórze pojawiają się zmarszczki? Zapewne z biegiem lat zaczęły się one niespodziewanie pojawiać na twarzy i szyi. Zmarszczki są naturalną częścią procesu starzenia się. Są one spowodowane kombinacją czynników, w tym uszkodzeniami słonecznymi, paleniem papierosów, złą dietą i odwodnieniem. Skupmy się na pierwszym, czyli oddziaływaniu słońca, które ma bardzo duży wpływ na naszą skórę. Może spowodować, że skóra będzie poparzona, kiedy długo się opalamy lub spacerujemy w słoneczny dzień. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że słońce ma wpływ na naszą skórę nie tylko w upalne dni. Towarzyszy nam codziennie i jest jednym z głównych przyczyn powstawiania zmarszczek. W celu ochrony przed promieniami słonecznymi należy stosować kremy z filtrem, które ochraniają skórę.

Krem z filtrem SPF - czy używać go codziennie?

Jak już wcześniej wspomniano, promienie słoneczne towarzyszą naszej skórze każdego dnia i są nieodłącznym elementem naszego życia. W okresie jesień-zima słońca jest mniej, więc dlaczego filtry SPF są tak ważne i ciągle promowane? Nawet w pochmurne dni docierają one na Ziemię i oddziałują na wygląd i kondycję skóry. Właśnie dlatego codziennie powinnaś używać kremu z filtrem SPF, aby chronić swoją skórę przed szkodliwymi promieniami słonecznymi. Z wyjątkiem zmarszczek, mogą one doprowadzić do wielu chorób, a nawet raka skóry, dlatego należy codziennie stosować krem z filtrem SPF, aby chronić skórę. W ciągu dnia, przebywając w pracy czy na uczelni, często nie mamy czasu na aplikację filtra z SPF. Nie trzeba smarować się co godzinę, a wystarczy regularnie dwa razy dziennie. Wiele firm produkuje filtry z SPF, które można aplikować w ciągu dnia na makijaż, co bardzo ułatwia codzienne dbanie o cerę.

Dlaczego filtry SPF są tak ważne?

KREM SPF 20, 30, czy 50?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, który filtr SPF jest najlepszy. Jednak większość ekspertów zaleca stosowanie filtrów przeciwsłonecznych o SPF co najmniej 30. Wszystko jednak zależy od potrzeb Twojej skóry. Lekarze zalecają stosowanie SPF 50 na twarz codziennie, ponieważ najlepiej i najdłużej będzie chronił barierę skóry twarzy, która jest bardzo wrażliwa. To samo dotyczy skóry dzieci, które jeszcze nie przyzwyczaiły się do oddziaływania słońca na ich skórę, dlatego w sklepach są specjalne linie kremów z filtrem SPF dedykowane dla najmłodszych.