Gdzie pojechać na zimowe ferie w Polsce? Poznaj ciekawe lokalizacje!

Polska to niezwykle piękny kraj — również zimą. W tym czasie warto zwiedzać Polskę, gdyż ma ona do zaoferowania bardzo wiele. Poniżej prezentujemy kilka ciekawych miejsc, które warto odwiedzić podczas ferii zimowych bez względu czy udajemy się na rodzinny wypad, czy zależy nam na samodzielnym wyjeździe.

Gdzie pojechać na zimowe ferie w Polsce? Poznaj ciekawe lokalizacje!

 

Beskidy — Ustroń

Pierwszym i niedocenianym miejscem, które idealnie nadaje się na zimowe ferie w Polsce, są Beskidy a szczególnie Ustroń. Jest to mała malownicza miejscowość górska, która latem przyciąga niezliczone rzesze turystów. W zimie również ma wiele do zaoferowania. Z pewnością są to przepiękne krajobrazy. Bliskość Równonocy czy Czantorii sprawiają, że znajdujemy się w centrum gór. Dzięki temu możemy liczyć na piesze wycieczki o różnym poziomie trudności. Otwarta przez cały rok kolej linowa na Czantorię będzie również idealna dla narciarzy i snowboardzistów. Po przyjemnym spędzeniu czasu będziemy mogli skorzystać z pełnej oferty gastronomicznej oraz wielu pensjonatów, sanatoriów czy słynnych “trójkątów”, w których znajdziemy liczne kawiarnie.

Tatry - Zakopane

Zakopane i Tatry to bez względu na porę roku jeden najbardziej obleganych kierunków. Mimo dużej popularności jest to bardzo ciekawa lokalizacja. W zimie na szlakach turystycznych nie znajdziemy tak wielu turystów jak w lecie. Warto wykorzystać ten fakt i udać się np. do Doliny Chochołowskiej lub przy nieco ambitniejszych planach do Doliny Pięciu Stawów. W okolicy Zakopanego czekają na nas też liczne atrakcje w postaci kuligów, ognisk, przejażdżek na skuterach śnieżnych czy zorganizowanych wycieczek. Rozbudowana infrastruktura pozwoli nocować w komfortowych warunkach oraz wypoczywać i relaksować się np. w licznych spa, restauracjach itp. Dzięki temu w razie niepogody lub gdy nie chcemy zapuszczać się w góry, w górskim klimacie będziemy mogli spędzić miło czas.

A może morze?

Jednym z nieoczywistych, ale ciekawych kierunków zimą może być... morze! Tak, Bałtyk zimą również jest niezwykle atrakcyjny. W zimie przebywa nad nim niewiele osób, dzięki czemu możemy w kameralnych warunkach przechadzać się po ośnieżonych plażach. Przy temperaturze poniżej - 15 stopni morze zamarza i tworzy przepiękne lodowe rzeźby w kształcie zamarzniętych fal. Oprócz walorów wypoczynkowych do dyspozycji mamy dużą ilość hoteli oraz punktów rozrywkowych, które są sporo tańsze niż w sezonie letnim, co też jest pewnym plusem.